Vytlačiť

O nás

Bratislavská kaviareň nesie vo svojom mene meno slávneho barokového sochára Franza Xavera Messerschmidta. Jeho meno a dielo je známe po celom svete. Málokto však vie, že jeho najslávnejšie dielo Charakterové hlavy vytvoril a dokončil priamo v našom meste - v Bratislave. A nie ďaleko od našej kaviarne.

Naša kaviareň neláka hostí len dobrou kávou a špeciálnymi kávovými receptúrami alebo lahodnou pravou belgickou čokoládou, ale i históriou a ukážkami tvorby F. X. Messerschmidta.

 

Pri káve je možné nazrieť do knihy slovenskej autorky a prečítať si vždy kúsok o slávnom sochárovi, ktorý žil a tvoril v Bratislave a práve v našom meste vytvoril dielo Charakterových hláv, ktoré udivuje a fascinuje celý svet. Výstavy týchto hláv sa konali v najznámejších galériach sveta. Tvorca kaviarne jednu uzrel aj v Louvri v Paríži.

Prezentáciou tvorby a histórie života F.X.Messerschmidta robí vlastne osvetu. Osvetu našich domácich hostí, ktorí sa tak dozvedia, aký svetoznámy umelec žil neďaleko našej kaviarne a v jeho ateliéri v Zuckermandli vytvoril toto najznámejšie dielo, ktorého ukážky môžete vidieť aj u nás v kaviarni.

Ochutnajte náš preslávený domáci krémeš podľa starej receptúry našich starých mám, ochutnajte náš domáci gaštanový tunel alebo klasické gaštanové pyré. Najnovšou novinkou je domáci veterník. V našej ponuke nesmie chýbať bratislavský rožok alebo domáca štrúdľa. V lete naša kaviareň otvára Bratislavskú zmrzlináreň F.X.Messerschmidta a každé leto potešíme našich hostí famóznou domácou zmrzlinou.


 

 Navštívte bezplatne naše Múzeum 17. Novembra 1989. Nedalo nám, pri výstavbe kaviarne sme venovali jednu časť kaviarne spomienke na Nežnú revolúciu. Pozrite si expozíciu, ktorú vytvoril Ústav pamäti národa a ktorú navštívili aktéri 17. Novembra. Viete, že v objekte sa nachádzala kotolňa, v ktorej kuričov robili disidenti ako J.Budaj alebo F.Mikloško?